Zagłebie Dąbrowskie > Sosnowiec > Górka Środulska może ruszyć w ferie! Sosnowiec kupił wyciąg
Stok narciarski

Górka Środulska może ruszyć w ferie! Sosnowiec kupił wyciąg

Opublikowano dnia: 17 grudnia 2010

Artykuł autorstwa: Redaktor Naczelny

Kategorie: Pierwsza strona, Sosnowiec

Dla wszystkich, którzy pogodzili się już z tym, że podczas kolejnej zimy nie ma co marzyć o narciarskich zjazdach i innych atrakcjach na Górce Środulskiej, mamy dobrą i świeżutką informację. Górka powinna ruszyć jeszcze w tym sezonie! A jak wszystko dobrze pójdzie, to nawet na ferie. We wtorek miasto wygrało przetarg ogłoszony przez syndyka masy upadłości i przejęło większość sprzętu.

- Tak, to prawda – przyznaje Ryszard Łukawski, wiceprezydent Sosnowca.

- Wygraliśmy przetarg i udało nam się przejąć większość sprzętu, duży wyciąg i mniejsze elementy, a nawet słupy oświetleniowe – mówi wiceprezydent.

Miasto zapłaciło za to około 350 tysięcy złotych. Teraz trzeba to wszystko zinwentaryzować i przede wszystkim sprawdzić stan techniczny.

- Cieszymy się, bo zależy nam, aby mieszkańcy Sosnowca i okolic mogli skorzystać z zimowych atrakcji u nas. Trudno w tej chwili podać konkretną datę , kiedy górka by ruszyła, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to może nawet podczas ferii zimowych – dodaje Łukawski.

Warunki korzystania powinny być podobne. To znaczy dzieci będą jeździły za darmo, dorośli z odpłatnością. Jakiej wysokości?

- Na pewno nie będziemy tego traktowali jako przedsięwzięcia dochodowego. Ważne, aby chociaż pokryły się koszty utrzymania. Na pewno trzeba też będzie opłacić obsługę – dodaje wiceprezydent. Miasto będzie się starało przejąć pozostałe elementy na Górce.

Mieszkańcy informację, którą usłyszeli od nas, przyjęli z niedowierzaniem, ale z radością.

- Już myślałem, że górka stanie się miejscem, z którego wszyscy się tylko śmieją – mówi Paweł Krawczyk, mieszkaniec Sosnowca i zapalony narciarz.

- Byłem tu jak górkę otwierali. Wiadomo, to nie to samo, co Szczyrk, ale blisko, no i idealne miejsce, żeby uczyć dzieci – dodaje mieszkaniec Sosnowca.

Kiedy dowiedział się od nas, że sezon tutaj nie jest stracony, zapowiedział, że na pewno się tu zjawi.

- Super byłoby, gdyby ruszyła w ferie – podkreśla.

Wyciąg na Górce Środulskiej przez dwa sezony był nieczynny. Poprzednimi dzierżawcami byli właściciele „Sportowej Doliny”.

Źródło: Magdalena Nowacka - Polska Dziennik Zachodni

Napisz komentarz


  • Pomieszczenie biurowe lub na inną działaność finansową, o powierzchni 156 m2 z możliwością dobrania większej powierzchni.

    Katowice ul. Czerwińskiego 6 (parter) 100m od ronda

    tel. 662-332-098